Posłuchaj! Podcasty i ich wykorzystanie na lekcji języka niemieckiego

Posłuchaj! Podcasty i ich wykorzystanie na lekcji języka niemieckiego

Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach zaprasza nauczycieli języka niemieckiego na warsztaty pt. „Posłuchaj! Podcasty i ich wykorzystanie na lekcji języka niemieckiego”, które odbędą się 24 lutego 2018 roku w godzinach 12:00-15:15 w sali nr 5 w Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach, ul. Mikołaja Reja 67B. Prowadzić je będzie Krystyna Łuniewska z Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.

Ćwiczenia rozwijające rozumienie ze słuchu są niezbędnym elementem zajęć z języka obcego, gdyż przygotowują uczniów do mówienia. Podcasty – pliki dźwiękowe lub wideo – pojawiające się coraz częściej w sieci – mogą spełniać tę rolę, gdyż oferują nauczycielom wiele możliwości wykorzystania ich na lekcji, a uczącym się pozwalają na samodzielną pracę nad językiem. W sieci każdego dnia pojawiają się coraz to nowsze i lepsze podcasty, dlatego warto wiedzieć, gdzie je znaleźć i jak z nich skorzystać. Jeśli szukacie Państwo inspirujących pomysłów, jak wykorzystać na lekcjach niemieckojęzyczne podcasty, ten warsztat jest dla Was. Serdecznie zapraszam!

Zgłoszenia przyjmowane są przez stronę internetową, e-mailem lub telefonicznie. Informacji udziela Dorota Hołownia-Dudek, tel. 87 567 03 28, wew. 110, e-mail: dorota.holownia@cen.suwalki.pl